gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

09.10.2020 Hodiť si to a Virus Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Hodiť si to a VirusVelkým a příjemným překvapením byla velmi úspěšná mladá autorka ze Slovenska, která si odvezla z letošního ročníku Trapsavce čtyři ceny. Básnička Hodiť si to zvítězila ve své kategorii a získala o pouhé dva body méně než absolutní vítěz tohoto ročníku. Povídka Virus je skvěle aktuální, nápaditá a vtipná. Navíc byla napsána v lednu letošního roku. Vzpomeňte si na tu dobu, takže přidám i další přednost, kterou je dokonalá předvídavost budoucího dění.
 
25.09.2020 Na vrcholu Třemošné a Vzpoura - Trapsavec 2020 zná vítěze Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Na vrcholu Třemošné a Vzpoura - Trapsavec 2020 zná vítězeV odloženém termínu v sobotu 19. září na Blatensku se autoři a autorky dočkali vyhlášení cen 46. ročníku Trapsavce. Na slavnostním ohni byly předány ceny a předneseny všechny vítězné příspěvky. Nechybělo tradiční muzikantské Trapsavytí tentokrát s Robym Čechákem, veletrh vydané trampské literatury, křty nových sborníků a seminář s porotou. Své vyhlášení i výstavu zde měla i poněkud mladší sestra Trapsavce soutěž fotografů, grafiků a trampských všeumělů Trasa. 
 
24.07.2020 Kaple svaté Anny a A tak jsem zůstal sám Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Kaple svaté Anny a A tak jsem  zůstal sámTentokrát náš výběr směřuje do kategorie autorek a autorů nad 23 let. Báseň Kaple svaté Anny se termínově hodí k červencovému svátku. Oceněná próza A tak jsem zůstal sám vás dovede do (ne)uvěřitelného trampského světa. Do letošního slavnostního ohně s vyhlášením výsledků už zbývají jen dva měsíce.
 
19.06.2020 Hlavou proti zdi a Vandr k dědečkovu hrobu Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Hlavou proti zdi a Vandr k dědečkovu hrobuDo Trapsavce přispívají autoři a autorky buď specializovaní pouze na poezii nebo prózu, ale také ti univerzální, kteří zásobují obě kategorie. V mnoha případech obě úspěšně. Jedním ze současně přispívajících takových autorů je Petr Dolyk Doležal. Obě dílka jsou vybrána z loňského Trapsavce.
 
05.06.2020 Ku spáse a Morbus insanabilis Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Ku spáse a Morbus insanabilisVzhledem k virovým komplikacím budou známy výsledky letošního ročníku Trapsavce až v září, na které byl přeložen slavnostní oheň s vyhlašováním výsledků a předávání cen. Porota se už sešla a vcelku hladce se na počtu cen v jednotlivých kategoriích shodla. A tak i tentokrát saháme po zajímavých neoceněných příspěvcích z loňského ročníku.
 
06.05.2020 Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 45/2019 Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 45/2019Mladší generace se zúčastnila tohoto ročníku v hojném počtu, ovšem Zlatý Trapsavec se opět vrátil do rukou jedné z nejúspěšnějších autorek Tapi. Tentokrát už popáté. Její Vandr s mobilem je vtipnou reflexí na mnohdy ne příliš oblíbené téma trampů. Neobvyklé množství udělených cen zejména v próze svědčilo o silném ročníku. Hafrana doplnil při organizaci Tom Racek a Trapsavec se úspěšně začal přibližovat neskutečnému 50. ročníku.
 
05.05.2020 Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 44/2018 Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 44/2018Přestože slovenští autoři a autorky se od prvního ročníku pravidelně zúčastňovali a odvezli si řadu cen, tak na svého prvního Zlatého Trapsavce si museli počkat až do roku 2018. Petr Joko Jokl po několika předchozích oceněních v minulých letech tentokrát nenašel přemožitele. A protože v soutěži stále nepanovala spokojenost s nižším počtem mladých autorů a autorek byla vyhlášena soutěž Ulov si svého Youngpsavce.
 
04.05.2020 Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 43/2017 Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 43/2017Slavnostní oheň s přednesem vítězných prací a předáváním cen proběhl za nádherného počasí nedaleko Blatné a po letech na odpoledním Trapsavytí skvěle zahrála Falešní karta. Nejvyšší cenu si odvezl Tomáš Daněk za prózu Tetička a termoprádlo, vtipně postavený příběh pojednávající o tom, co všechno může správné oblečení způsobit.
 
03.05.2020 Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 42/2016 Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 42/2016Dvaačtyřicátý Zlatý Trapsavec putoval do rukou zkušeného autora Miloše Hlávky, který v Trapsavci získal již několik cen. Nečekanou zajímavostí tohoto ročníku se stal třetí nejvyšší počet próz v historii. Ovšem víc než počty byla potěšující stále vysoko postavená laťka vítězů. Poprvé se objevila putovní cena Malý Trapsavec, která nejmladším autorkám a autorům již udělována byla, ale neměla svoji fyzickou podobu.
 
02.05.2020 Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 41/2015 Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 41/2015V organizační činnosti už pokračoval sám plzeňský Jan Hafran Frána. Počet příspěvků opět povyrostl a opět se stalo, že díky anonymitě příspěvků si Zlatého Trapsavce odvezl sám organizátor soutěže za povídku drsně a dokonale odrážející dobu, ve které se zrodila. Trapsavec nakročil do čtvrté desítky ročníků opět ve skvělé kondici.
 
01.05.2020 Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 40/2014 Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 40/2014Draculea se loučí a Hafran dál pokračuje v organizování. To, že soutěž dokázala vždy po určité době najít nové pořadatelské zázemí, ji torpédovalo do pozice nejdéle trvale probíhající literární soutěže v naší republice. Čtyřicátý oheň na Vysočině ve Strážku úspěšně završil tedy další období. Hrály k tomu skvělé kapely Tempo di vlak a Ozvěna.
 
30.04.2020 Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 39/2013 Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 39/2013Soutěž se mohla opět vrátit k rozdávání cen v kategoriích poezie a prózy do 23 let. Celkový počet prací opět rostl. Organizátor Hafran vydává autorům a autorkám v edici Trapsavecké miniatury jejich profilové sborníky. Zlatý Trapsavec tentokrát skončil v rukách dosud neznámého a nového autora Dollyka. Neuvěřitelně uvěřitelná story o osadě s podivným názvem.
 
29.04.2020 Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 38/2012 Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 38/2012Počty soutěžních příspěvků pozvolna opět začínaly růst, celá čtyřicítka autorů a autorek se objevila v Trapsavci poprvé, ale čas na obnovení kategorie do 23 let ještě nepřišel. Do řad organizátorů se dostal Jan Hafran Frána a byl to impuls velmi úspěšný. Zlatý Trapsavec 2012 báseň Limity řemeslně skvěle zpracovaná, nápaditá opět potvrzující, že Fenik patří do autorské špičky.
 
28.04.2020 Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 37/2011 Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 37/2011Slavnostní oheň číslo 37 s vyhlášením výsledků a předáváním cen měl velmi zajímavé prvenství. Nezúčastnila se ho organizátorka Draculea, která trávila tou dobou čas v porodnici. Ale parta okolo Trapsavce to zvládla. A Trapsavec se už konečně mohl pyšnit vlastními webovými stránkami. Podruhé Zlatého Trapsavce získal Vašýk za povídku napsanou takřka dokonale.
 
27.04.2020 Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 36/2010 Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 36/2010I mezi Trapsavci už převládl digitální svět, a tak poprvé stačilo příspěvek do soutěže poslat e-mailem. Další změnou se stalo dočasné zrušení kategorie poezie a prózy do 23 let pro malý počet příspěvků. A aby změn nebylo málo, tak avalonský Tony ukončil svoji pořadatelskou činnost a v této práci pokračovala Draculea. Zlatého Trapsavce si odvezla opět poetická Aťka.
 
26.04.2020 Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 35/2009 Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 35/2009Díky tomu, že soutěžní práce hodnotí porotci anonymně, tedy dopředu neznají jména autorů a autorek, stalo se to, že pětatřicátý Zlatý Trapsavec se dostal do rukou jednoho z organizátorů Tonyho. V próze do 23 let dokonce poprvé žádná cena nebyla vůbec udělena.
 
25.04.2020 Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 34/2008 Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 34/2008Vítěz Zlatého Trapsavce 2008 Fenik patří k autorům, kteří se dokázali během let posunout do úplné autorské špičky. Vzhledem k menšímu počtu příspěvků došlo při bodování ke změně, porota hodnotila na rozdíl od minulých let jednokolově a neprobíhalo tedy první výběrové kolo.
 
24.04.2020 Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 33/2007 Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 33/2007Přínosem Avalonských organizátorů byla větší možnost propagace příspěvků nejen v trampských časopisech, webech, ale i na mnoha muzikantských akcích. A Avalon se naplno věnoval vydávání sborníčků jednotlivých úspěšných autorů a autorek. I v roce 2007 jméno Aťky, autorky vítězného příspěvku, už v soutěži zaznělo při vyhlašování cen několikrát.
 
23.04.2020 Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 32/2006 Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 32/2006Počtvrté Zlatého Trapsavce získala Tapi, tentokrát za povídku pojednávající o tom, co se děje pak… Zajímavostí tohoto ročníku byla smrt objevující se v mnoha příspěvcích. Stále citelnější byl úbytek příspěvků mladých autorů a autorek do 23 let.
 
22.04.2020 Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 31/2005 Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 31/2005Zločin u Pyšnýho syslíka, próza která si z jednatřicátého Trapsavce odvezla nejvyšší ocenění, vás zavede na jeden velmi zvláštní soudní proces. Soutěž běžela úspěšně dál, slavnostní oheň se na Slunečnou paseku u Pelhřimova vrátil po několika letech, hrál na něm Lístek i Tony Linhart.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 21

Kalendář

<< Říjen 2020 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1 2 3 4
 5 6 7 8 91011
12131415161718
19202122232425
2627282930 

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Nejbližší pořady:

157. koncert "živě..."

Kdo: Matěj Ptaszek & Honza Stehlík
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 11.11. 2020 20:00

158. koncert "živě..."

Kdo: Bluegrass Nova
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 09.12. 2020 20:00